Mielenie
Rozdrabniaj produkty do określonej wielkości cząstekOd kruszarek wstępnych do rozdrabniania grubszych materiałów po młyny strumieniowe i kulowe do bardzo dokładnego przemiału: W ofercie Hosokawa Alpine znajdziesz młyny do uzyskiwania najróżniejszych stopni rozdrobnienia. To, jaki rodzaj młyna najlepiej pasuje do Twoich potrzeb, zależy jednak nie tylko od żądanego stopnia rozdrobnienia, lecz także od tego, jaki materiał wejściowy ma być mielony i jakim celu.
Młyny Hosokawa Alpine
Rozwiązania do przemiału bardzo różnych produktówOd grubych po bardzo drobne: W ofercie Hosokawa Alpine znajdziesz bogaty wybór wielu młynów do różnych stopni rozdrobnienia i materiałów wsadowych.
Kruszarki wstępne służą do wstępnego rozdrabniania i dzielą grubsze materiały na ziarna o wielkości < 30 mm. Do rozdrabniania służą obracające się w przeciwnych kierunkach walce kruszące, wyposażone w trzpienie lub tarcze.
Młyny tnące i rozdrabniacze występują w wielu rozmiarach i wersjach. Ich ulubione zastosowania to czynności recyklingu, a także rozdrabnianie wstępne produktów, zanim trafią do właściwego przemiału. W tej kategorii prawdziwy klasyk to Rotoplex Ro: popularne i wszechstronne urządzenie, zdolne do osiągania dużej wydajności przepustowej. Do zastosowań w przemyśle spożywczym, np. wstępnego rozdrabniania przypraw, dostępny jest młyn Rotoplex w wersji ze stali nierdzewnej.
Młyny młotkowe, takie jak szybkoobrotowy młyn młotkowy Pulverizer MP, nadają się do rozdrabniania produktów miękkich i średnio twardych. Do rozdrabniania służą w nich obracające się młoty, które trafiają na materiał mielony. Dodatkowo młoty ciskają materiałem mielonym o ścianę młyna, a siła uderzenia powoduje jego dalsze kruszenie. Młyny młotkowe nadają się do różnorodnych zastosowań w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym i mineralnym.
W młynie sitowym produkt jest rozcierany między wirnikiem a sitem, co umożliwia osiągnięcie określonej granicy nadziarna. Młyny sitowe nadają się do rozdrabniania miękkich i średnio twardych materiałów kruchych.
Młyny rolowo-misowe działają na zasadzie rozdrabniania ciśnieniowego. Materiał mielony jest rozdrabniany poprzez poddawanie go naciskowi między misą mielącą i walcami mielącymi. Nadają się do elastyczno-kruchych materiałów mielonych, w przypadku których rozdrobnienie produktu końcowego wynosi od 20 µm do 100 µm. Preferowane obszary ich zastosowań to miękkie i średnio twarde surowce mineralne.
W młynie udarowym o dużej dokładności materiał mielony jest rozdrabniany na małe cząstki poprzez uderzanie o tarczę mielącą. Nasze młyny udarowe o dużej dokładności zaspokajają szerokie spektrum wymagań, umożliwiając dobór odpowiedniego młyna do każdego zastosowania. Tarcze mielące młyna udarowego Ultraplex UPZ są wymienne, co czyni z tych młynów urządzenia niemal uniwersalne. Specjalnie dla branży cukierniczej powstał młyn trzpieniowy Sugarplex SX. Szerokokomorowy młyn trzpieniowy Contraplex CW II nadaje się szczególnie do produktów oleistych, ale umożliwia także przemiał kriogeniczny.
Młyn oddzielający to połączenie młyna udarowego o dużej dokładności i klasyfikatora w jednej maszynie. W ten sposób młyn realizuje dwa różne etapy procesowe. Za pomocą naszych młynów rozdzielających ZPS i ACM można uzyskiwać rozdrobnienie z zakresu od 10 do 200 µm. Są one przeznaczone do zróżnicowanych zastosowań w branżach: spożywczej, chemicznej, farmaceutyczno-kosmetycznej oraz mineralnej.
W przeciwieństwie od innych typów młynów młyny strumieniowe nie mają tarcz mielących. Zamiast nich stosuje się ciągłe zderzanie w strumieniu gazu materiału mielonego, który zostaje w ten sposób zmielony i rozdrobniony. Duża zaleta: Ponieważ nie ma mechanicznych tarcz mielących, z którymi stykają się cząstki, nie występuje zużycie. Młyny strumieniowe nadają się do suchych i bardzo twardych materiałów i umożliwiają uzyskanie rozdrobnienia do d97 = 1 µm. W spiralnych młynach strumieniowych, takich jak Aeroplex AS, dysze są rozmieszczone w komorze mielenia tak, aby gaz rozchodził się spiralnie. Fluidyzacyjne młyny przeciwstrumieniowe, takie jak AFG i TDG, posiadają fluidalne złoże przepływowe produktu, fluidyzowane przez strumienie gazu. Tam cząstki trafiają do strumienia gazu.
W młynie kulowym, takim jak Super Orion S.O., znajdują się trzy ruchome kule umieszczone w bębnie. Napęd wprawia kule w ruch, który powoduje rozdrabnianie materiału mielonego między nimi. W młynie kulowym z mieszadłem kule są wprawiane w ruch przez mieszadło. Młyn PULVIS jest przeznaczony do materiałów ultradrobnych i umożliwia osiąganie rozdrobnienia do d97 < 1 μm. Inne rodzaje młynów kulowych z mieszadłem to ATR (do mielenia na sucho) i ANR (do mielenia na mokro).
Młyny i instalacje mielące dostosowane do indywidualnych wymagań
Stworzone specjalnie dla CiebieMielenie to kluczowy obszar kompetencji Hosokawa Alpine. Aby wyjść naprzeciw Twoim indywidualnym wymogom, wyspecjalizowaliśmy się w branżach: spożywczej, chemicznej, farmaceutycznej, mineralnej, obróbki metali i recyklingu. Tam nasi specjaliści stworzą z Twoim udziałem indywidualnie dobraną linię mielącą.