Rozwój bardzo zbliżony do wymagań klientów
Rozwój bijaków E3 został specjalnie dopasowany do potrzeb przemysłu farb proszkowych. Życzenia klientów były jasne: nowe narzędzia do mielenia zostały zaprojektowane w celu zmniejszenia niepożądanej zawartości drobnych cząstek w mielonym materiale oraz zwiększenia przepustowości i skrócenia czasu trwania wsadu. Ponadto, nowe rozwiązanie powinno być łatwe do czyszczenia i nadawać się do modernizacji istniejących systemów.
Hosokawa Alpine wybrała na swojego partnera wieloletniego klienta, który już używa młynów klasyfikacyjnych ACM. Karl Bubenhofer AG to szwajcarskie przedsiębiorstwo rodzinne, które może poszczycić się ponad 110-letnim doświadczeniem w produkcji farb. W siedzibie firmy w Gossau badane i rozwijane są produkty z zakresu farb budowlanych, tynków, farb przemysłowych i proszkowych. Do mielenia wiórów farb proszkowych firma Karl Bubenhofer AG posiada obecnie dwanaście młynów klasyfikacyjnych Hosokawa Alpine ACM, które pracują w czterech zakładach farb proszkowych, a zakup kolejnych jest już planowany i będzie realizowany. Udana współpraca trwa od 1987 roku.
Punktem wyjścia do zastosowania nowych elementów udarowych była stara instalacja z 1990 r., którą należało zastąpić: „Już po wstępnych testach byliśmy przekonani, że młyn można reaktywować dzięki modernizacji i zastosowaniu bijaków E3” – wyjaśnia Thomas Gächter, kierownik zakładu Arnegg w firmie Karl Bubenhofer AG. Aby nowe rozwiązanie było jak najatrakcyjniejsze dla wszystkich klientów, miała miejsce stała koordynacja pomiędzy zespołem projektowym a klientem.
Przekroczone oczekiwania
Również firma Karl Bubenhofer AG jest przekonana do tego wyniku i obecnie optymalizuje wszystkie istniejące instalacje za pomocą bijaków E3, jak wyjaśnia Thomas Gächter: „Testy z bijakami E3 i dobra współpraca z Hosokawa Alpine absolutnie się opłaciły. Dzięki zregenerowanej instalacji osiągamy przy użyciu bijaków E3 niespotykaną dotąd przepustowość do 1200 kilogramów na godzinę, co zdecydowanie przekracza nasze oczekiwania. Jednocześnie zmielony materiał mniej się klei, co ułatwia czyszczenie”. Równocześnie z nowym mechanizmem mielenia zamówiono dwie nowe instalacje, aby zapewnić przyszłościową produkcję.