kwarc

Najszlachetniejszy materiał

stawia najwyższe wymagania

Twarde minerały

Piasek cyrkonowy, krzemionka, kwarc.

Proszki ze skał twardych z piasku cyrkonowego, krzemionki, kwarcu lub skalenia są od wieków stosowane w przemyśle szklarskim i ceramicznym. Zarówno technologia w standardowych zastosowaniach w przemyśle szklarskim i ceramicznym, jak i w zastosowaniach high-tech w przemyśle elektronicznym lub w produkcji ceramiki specjalnej uległa w ostatnich latach ogromnym zmianom.  Wymagane są coraz drobniejsze proszki lub ziarna o specjalnym rozkładzie cząstek, zwłaszcza o wąskim rozkładzie ziaren. Ponadto, kształt cząstek często odgrywa ważną rolę w danym zastosowaniu. Zużycie agregatów mielących i przesiewających, możliwie długa żywotność, szybka i ekonomiczna konserwacja, możliwie niski pobór energii jednostkowej i niewielkie zanieczyszczenie to kolejne kluczowe kryteria, które muszą być brane pod uwagę. Wszystko to musi i może być brane pod uwagę w dzisiejszych czasach dzięki najróżniejszym procesom mielenia i przesiewania firmy Hosokawa Alpine dla twardych materiałów.

Proszek z twardej skały

do standardowych i zaawansowanych technologicznie zastosowań ceramicznych, do przemysłu szklarskiego lub jako wypełniacz w zastosowaniach specjalnych

Proces klasyfikacji mielenia kulowego od dawna dominuje wśród klasycznych procesów mielenia twardych materiałów w obszarze zastosowań przemysłu szklarskiego i ceramicznego. Dzięki dostępności wysokowydajnych klasyfikatorów powietrznych z ochroną przed zużyciem ta technologia mielenia na sucho może obecnie osiągać znacznie mniejsze rozmiary cząstek, aż do d97 = 3. Ponadto, technologia procesów klasyfikacji mielenia kulowego w zakresie średnio-drobnoziarnistym d97 = 20 – 100 µm nadal ma swoje dobrze znane zalety, takie jak wytrzymałość oraz niskie koszty konserwacji i zużycia. W ostatnich latach procesy klasyfikacji mielenia kulowego były stale dostosowywane i optymalizowane, aby spełnić wszystkie wymagania dotyczące przetwarzania twardych materiałów. Dzięki użyciu kombinacji różnych klasyfikatorów powietrznych oraz systemów przesiewania możliwe jest wyraźne dostosowanie idealnie pożądanego rozkładu ziarna do zwiększonych wymagań stosowania. Obecnie wytwarza się bardzo wąskie rozkłady ziaren, np. dla szkła LCD do telewizorów lub telefonów komórkowych, lub też ze standardowego proszku wydziela się dwa wysokiej jakości produkty, które z jednej strony stosuje się jako glazurę, a z drugiej – w korpusie ceramicznym, uzyskując w ten sposób w każdym przypadku znaczną poprawę jakości.

W zakresie drobnoziarnistym d97 = 3 - 20 µm dzisiejsza technologia klasyfikacji w obiegu zamkniętym z młynami kulowymi umożliwia ekonomiczną produkcję, szczególnie w porównaniu z droższymi, często wciąż stosowanymi procesami mielenia na mokro.

Za pomocą mielenia strumieniowego wytwarzane są w znacznym stopniu wolne od zanieczyszczeń, ultradrobne proszki o stromej krzywej uziarnienia.

Optymalizacja wytwarzania proszków z twardych materiałów:

  • Procesy technologiczne o niskim jednostkowym zużyciu energii
  • Niskie koszty zużycia i konserwacji
  • Wpływ na pożądany rozkład ziarna
  • Zapewnienie stałego i równomiernego rozkładu ziarna
  • Doskonałe ograniczenie nadziarna
  • Lider rynku pod względem dokładności i jakości
  • Zastosowanie najnowocześniejszej diagnostyki maszyn – Konserwacja predykcyjna

Twój kontakt

Podaj nam swoją branżę i skąd pochodzisz.