Magnesy w różnych rozmiarach i kształtach

Bardzo drobne cząstki

Supersilne magnesy

Metale ziem rzadkich

Optymalne przetwarzanie dla silnych magnesów

Metale ziem rzadkich jako składnik stopów neodymowo-żelazowo-borowych (NdFeB) lub samarowo-kobaltowych (SmCo) wykorzystywane są do produkcji magnesów stosowanych m.in. w silnikach elektrycznych. Odgrywają one zatem ważną rolę w elektromobilności, ale także w lotnictwie, turbinach wiatrowych i technologii medycznej. To, jak silne są magnesy, zależy przede wszystkim od jakości ich składników. Szczególnie ważne jest przy tym optymalne przetwarzanie metali ziem rzadkich, dla których opracowaliśmy idealną metodę.

Mielenie metali ziem rzadkich

Przy użyciu młyna strumieniowego AFG-R

Jednym z głównych wyzwań w przetwarzaniu NdFeB jest to, że neodym jest piroforyczny: jego bardzo drobne cząstki utleniają się w kontakcie z tlenem. Z tego względu system do przetwarzania materiału musi być gazoszczelny i zasilany gazem obojętnym (azotem lub argonem). Wymagany jest również zintegrowany proces pasywacji, który w kontrolowany sposób wypełnia system powietrzem, kiedy konieczne jest jego otwarcie. Dzięki temu możliwe jest kontrolowane utlenianie również najmniejszych cząstek, bez generowania uszkodzeń.

Wymagania te spełnia młyn przeciwstrumieniowy ze złożem fluidalnym AFG-R firmy Hosokawa Alpine. Ta wersja młyna strumieniowego AFG wyposażona jest w dyszę denną, która umożliwia mielenie nawet trudnych do zmielenia cząstek. Jednocześnie wytwarza bardzo drobne cząstki o rozdrobnieniu d50 < 3–5 µm, aby umożliwić produkcję bardzo silnych magnesów.

 

Dowiedz się więcej o przetwarzaniu metali ziem rzadkich.

Brochure Rare Earths

Twój kontakt

Podaj nam swoją branżę i skąd pochodzisz.